Aktualności

Wizyta w Sárospatak2010-02-13

13 lutego 2010 roku w Sárospatak

"WITAMY NASZYCH GOŚCI Z KROSNA"
"ÜDVÖZÖLJÜK KROSNÓI VENDÉGEINKET"

Takimi napisami przywitał nas gościnny ośrodek kultury miasta Sárospatak – „Újbástya”. Z Krosna przyjechała bardzo mocna delegacja członków naszego Stowarzyszenia Portius, wszyscy w paradnych żupanach. Dla podkreślenia wagi tego wydarzenia przyjechali także z nami: Przewodniczący Rady Miasta Krosna - Stanisław Słyś, Komendant Policji - Wiesław Nowak oraz sympatycy naszej organizacji: przedstawiciel PWSZ z Krosna - Dr Janusz Kilar, przedsiębiorca - Wojciech Słyś, restaurator - Jan Szepieniec z Rymanowa, pisarz- Borys Płonka z Rzeszowa oraz redaktorzy portalu internetowego Krosno24 - Aneta Kut i Damian Krzanowski.

Wśród witających nas „Bratanków” byli miedzy innymi: Burmistrz - Dr Richárd Hörcsik, Rektor miejscowego Uniwersytetu - Dr László Hegedüs, Dyrektor Újbástya - Tamás Siska, winiarz - Richárd Hörcsik jr., wykładowca Colegium Reformatów - Vadim Vozdvizhensky, Komendant miejscowej policji, winiarz i fotografik - Zsolt Tatrai, tłumaczka - Regina Szarvaszi i wielu innych przyjaciół Krosna, naszego Stowarzyszenia i Polski.

Obejrzeliśmy wspólnie trzy filmy nagrane przez portal internetowy www.Krosno24.pl w węgierskiej wersji językowej promujące działalność Stowarzyszenia Portius. Były to filmy:

Koleją na Węgry - dni Krosna w Sarospatak
Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej
VII Festiwal Win Węgierskich

Odbyły się oficjalne wystąpienia Burmistrza, Komendanta Policji, przedstawiciela PWSZ oraz Prezesa Stowarzyszenia Portius.

Ostatnim punktem spotkania w Ośrodku Kultury „Újbástya” było wręczenia odznaki i dyplomu dla nowego członka naszej organizacji dla Vadima Vozdvizhenskiego.

Po zakończeniu spotkania całą krośnieńską delegację zaproszono na Wielki Bal Reformatów do Gimnazjum Wezyra Arpada w Sárospatak.

Na drugi dzień, w niedzielę 14 lutego wszyscy szczęśliwie wróciliśmy do naszego Krosna.